Final Fantasy XV: A New Empire

Google Play’de yeni çıkan oyunlar arasında yer alan ve uzun zamandır herkesin dört gözle beklediği Final Fantasy serisinin yeni oyunu olan A New Empire, Epic Action LLC şirketi tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Kategori olarak strateji oyunları içerisinde yer alan bu oyunu sizler için biraz inceledik.

Öncelikle bu oyunun sadece klasik bir strateji olduğunu düşünmeyin. Final Fantasy, fantastik ögeler çerçevesinde şekilleniyor. Serinin diğer versiyonlarında olduğu gibi bunda da büyülü krallıkları gezecek, kaynaklar toplayacak ve topladığınız kaynaklar ile kendi eşsiz krallığınızı kuracaksınız. Oluşturduğunuz küçük krallık zaman içinde bir imparatorluğa dönüşecek. Düşman imparatorlukları bozguna uğratmalı ve kristali eline geçirerek, bölgendeki güce sahip olmalısın.

Oyuna ilk genel bakışta, biraz karmaşık gelebilir. Oynadıkça bazı açılan itemler ile oynamanızın giderek kolaylaşacağını hatırlatmak isteriz. Oyunun başlarında, kaynak toplama aşamanızı ne kadar hızlı ve güçlü bir şekilde yaparsanız, imparatorluğunuz için inşaatlarınıza o kadar hızlı şekilde başlayarak, kısa sürede büyük bir imparatorluk haline gelirsiniz. Bu yüzden oyuna kaynak toplama aşamasında aksatmadan girmenin faydası olacaktır.

Oyunda lonca sisteminin bulunması da hem mücadele edeceğiniz savaşlarda hem de kaynak arayışınızda size yardımcı olacak. Loncadaki arkadaşlarınızdan bu konularda destek alabileceksiniz. Var olan bir loncaya üye olabilir ya da yeni bir lonca kurabilir ve arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Oyunun ana konusunun, dünyanın farklı yerlerindeki düşmanları yenerek kristali ele geçirmek olmayı unutmamalısınız. Kristali kazanmak demek, oyun için her şey demek. Bu yüzden hem savunmanızı hem de saldırınızı aynı oranda geliştirmelisiniz ki hem düşmanlarınıza hızlı ve çevik şekilde saldırın hem de size saldıracak olan oyuncuları savunmanız ile geri püskürtün.

Oyunun grafikleri gerçekten de mobil cihaz oyunlarından beklenmeyecek kadar güzel. Gerçek bir MMORPG heyecanı yaşıyorsunuz oyunu oynarken. Grafikler oldukça gerçekçi ve karakterler de aynı şekilde ayrıntılı tasarlanmış. Seriler arasında en büyük serbest dünya MMO platformunda Noctis, Cindy, Lunafreya ve favori karakterlerinden çok daha fazlasıyla oyna. Eos’un sonsuz dünyasını keşfet.

FINAL FANTASY XV: A NEW EMPIRE APK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir