Play Store 5 Yaş Altı Çocuklar için Oyunlar

google_play_3Google Play Store’da çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirecek ve onların vakit geçirmesini sağlayacak yararlı uygulamalar da bulunmaktadır. Böylece çocuklarınızın teknolojiyle iç içe bir şekilde ama güvenli olarak rahatça bırakabilirsiniz. İşte Play Store’da 5 yaş altı çocuklar için uygun içerikli olan oyunlar;

İyi Geceler Sirki

Fox&Sheep tarafından tasarlanan bu uygulama, son zamanların en iyi uyku vakti uygulamasıdır. Oyun içerisinde, çocukların bir sirkte 8 farklı hayvanı ışıkları söndürerek uyuttukları bir ortam var. 16 dilde anlatım ile de neredeyse tüm dünyada etkin olarak indirilebiliyor.

Üstelik bu oyunda çocuklarınız sadece uyku vaktini değil, hayvanları da öğrenecekler. Böylece kişisel gelişimleri için oldukça olumlu bir uygulama oluyor.

Uygulamanın ücreti: 8.29 TL

Hayvan Sesleri

Bu uygulamada çocuklarınız 80 farklı hayvanın bulunduğu bir dünyaya giriş yapacak. Yani dünyada seyahat edecek ve farklı habitatlardan farklı hayvanların çıkardıkları seslere tanık olacak.

Oyundaki sevimli grafikler de, çocuklarınızın görsel algısını geliştirecek. Oyun, Türkçe dahil toplam 15 dil destekliyor.

Papumba tarafından geliştirilen bu oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

TRT Kuzucuk

TRT çocuk tarafından ekranlarımıza konuk olan en sevilen çizgi filmlerden biri olan Kuzucuk’un oyunu Play Store’da.

Bu oyun ile çocuklara, şekilleri, renkleri, nesneleri çok kolay bir şekilde öğretebilirsiniz. Bu oyun ile birlikte çocuklarınızın temel mantıksal düşünme algısı da gelişecektir. Ayrıca içerikleri ile, sorun çözme ve neden sonuç ilişkisi kurmaya da yardımcı olacaktır.

Oyunu ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir