Trials Of The Blood Dragon

Bugün ki incelememizde diğerlerinden farklı bir oyun var karşımızda. Bunun nedeni ise iki farklı oyunun bir olacak şekilde yapılmış yeni bir oyun olması. Ubisoft tarafından geliştirilen Trials serisi ve Blood Dragon oyunu birleşiyor.

Trials-of-the-Blood-Dragon-review-1024x576

Oyunun ana hatları Trials’ı oyun dinamikleri ise Blood Dragon’u andırıyor. Tamamen birbirleriyle karışım haline gelmiş bu oyunda farklı şeylere tanıklık edeceksiniz.

OYNANIŞ

Oyunun ilk başlarında klasik bir şekilde gerçekleşen motorsiklet dinamikleri karşımıza çıkıyor ilerleyen zamanlarda bu yerini platform dinamiklerine bırakacaktır. Normalde motorlu bölümlerin daha aktive olacağını düşünsek de tam tersi şekilde platform bölümleri çok daha fazla zevk veriyor. Fakat oyunun karakter ve kontrol animasyonu ne yazık ki hayal kırıklığına uğrattırıyor.

Trials serisinin en önemli sevilme sebeplerinden biri de oyunun zor kontrollere sahip olmasıydı. Yani kontroller fazlasıyla hassas ve oyundaki her hareket bir sonraki ilerleyişte önem teşkil ediyor.

Aslına bakılırsa oyun kolay diyebiliriz. Yani karşınıza çıkacak türlü görevler arasında çok fazla zorlanacağınız ve takılacağınız bir görevin bulunduğunu söyleyemeyiz. Oyunların genelindeki kontrol odaklı zorluklar yerine bu oyunda karşımıza çıkan zorluğun sebebi genelde farklı dengelerdeki platformlar oluyor. Yani her platformda farklı dengeleme mevcut ve öncelikle yapmamız gereken şey bu platformları çözmek oluyor. Işte oyunun zorlayıcı yanı da tam olarak burası. Zaten oynandıkça kendini hissettiriyor.

Oyun içerisinde özellikle motor dinamiğinde bulunan motor üzerinde ateş edebilme tarzı aksiyonlar oyuna zevk katıcı öğeler olarak çıkıyor karşımıza. Ya da havada parende atmak inanılmaz eğlenceli olacaktır.

HİKAYE

Roxanne ve Slayter, efsanevi Rex Power Colt’un çocukları. Babaları kadar sert ve güçlü, anneleri kadar zeki ve tüm zamanların en iyilerinin içinde en iyileri. 2. Vietnam savaşından 12 yıl sonra, 4. Vietnam savaşına gidiyorlar. Günü kurtarmak, hürriyeti ve dünyayı kurtarmak için. Oyunda gözlerimizi 2019 yılında açıyoruz.

Oyunun kendisine özel bir hikayesi olsa da ve bu hikayeye bağlı olarak görev işleyişini gerçekleştirsek de oyunun bu kısmı fazlasıyla eksik kalmış. İzlediğiniz birkaç ara sahne, diyalog ve video geçişlerinden sonra tüm bu sahneleri geçmeye başlıyorsunuz. Doğal olarak oyunun hikayesi ve işleyişi belli bir süre sonra hükmünü kaybetmeye başlıyor. Yani oyun hikaye odaklı dinamikleri ne yazık ki kaldıramıyor. Her ne kadar hikayesi renkli ve eğlenceli olsa da kısa sürede önemini yitiriyor.

ÖZELLİKLER

Oyunda çoklu oyuncu modunun bulunmaması maalesef hepimizin hayal kırıklığına uğramasının başka bir sebebi. Ama diğer oyuncuların seviyelerini liderlik tablosundan görebilme imkanı sunuyor.

Oyunun müzikleri ise daha çok Blood Dragon’dan alınmış bu da oyuncuları oldukça mutlu etmiş diyebiliriz.

Oyunun görsel ve işitsel özelliklerinin oldukça iyi olduğunu ve grafiklerinde tatmin edecek kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Hikaye bölümünün gereksiz bir şekilde sunulması ve platform bölümlerindeki dengesizlikler ise can sıkıyor.

Yine de her şeye rağmen oyun mutlaka denenmesi gerekiyor. Fakat oyunu deneyecek olanlar unutmaması gereken bir şey var o da Trials beklentisini kafalarından atmaları olacak. Bu oyuna tamamen yepyeni bir oyun gözü ile bakmalısınız.

İNDİRME

Trials Of The Blood Dragon oyununu oynayabilmek için Steam üzerinden oyunu indirmeniz gerekmektedir. Oyunda Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Fiyatları ise şu şekilde;

-Trials Of The Blood Dragon: 40 TL

(Oyunun sistem gereksinimlerinin yüksek istemli olduğunu da unutmamalısınız.)

Steam Üzerinden İndirmek İçin Tıklayınız.

 

Diğer Oyunlar

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir