Play Store En İyi Kelime Oyunları

unnamed-5Kelime oyunları son zamanlarda gittikçe artan kullanıcıya sahip bir tür oldu. Özellikle hırs ve bilgi odaklı olduğundan kullanıcılar hem oynarken eğleniyor hem öğreniyor. Play Store’da da pek çok kelime oyunu bulunuyor. Biz de şimdi en sevilen kelime oyunlarından bazılarını sizlere tanıtacağız.

 

ÇARKIFELEK

Betis tarafından geliştirilen oyun, bildiğimiz klasik Çarkıfelek oyunudur. Yani oyunda seçtiğimiz kategoride yarışacak ve karşımıza çıkacak olan kelimeleri tahmin etmeye çalışacaksınız.

Oyun tek kişilik ya da iki kişilik oynanabilmektedir. Aynı zamanda tek kişilik oyunda da iki farklı mod var. Bunlar klasik ve zamana karşı yarış.

KELİMELİK

He2 Apps firması tarafından yayınlanan Kelimelik oyununda ise arkdaşlarınızla da mücadele edebilirsiniz. Oyunda karşımıza çıkacak olan tabloda uyan yerlere uyan kelimeleri yazmaya çalışacaksınız. Tabloda bazı yerler daha fazla puan veriyor. Özellikle bu karelere harf yerleştirmek daha da önemli. Rakibinden daha fazla kelime yerleştirmeye ve puan toplamaya çalışmalısın.

RESİMLİ KELİME BULMACA

Kelime oyunlarının en eğlenceli olanları arasında da tabi ki resimli kelime bulmacaları yer arıyor. Bu oyunumuzda da her bölümde karşımıza 4 adet resim çıkacak ve bu 4 resimden yola çıkarak anlatılmak istenen kelimeyi ya da kelime grubunu bulmamız gerekiyor. Seviyeler arttıkça kelimeyi bulmak daha da zorlaşıyor.

ADAM ASMACA

Çocukluğumuzun en sevilen oyunlarından olan Adam Asmaca oyunu şimdi de mobil platformlarda. Fun.lab tarafından yayınlanan bu oyunda da, 3 farklı zorluk seviyesi ve 10 farklı kategori bulunuyor. Bunları seçtikten sonra ise karşınıza gelecek kutucuklardaki kelimeyi bulmanız gerekiyor. Tabi yanlış yerleştirdiğiniz her kelime için adamınız biraz daha asılmaya başlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir