Sims Free Play – Android Market’de

1449596510315Çok uzun yıllardır hayatımızda olan Sims serisi; bilgisayar, playstation derken artık mobil platformlar üzerinden de indirilerek oynanabiliyor. Üstelik Sims Freeplay oyunu ücretsiz olarak sunuluyor. Yani Sims macerasına atılmanız için önünüzde hiçbir engel yok. (Android ve iOS tabanlı telefon ya da tabletlerde oynanabilmektedir.)

Oyuna başlarken alışık olduğumuz gibi, öncelikle bir karakter yaratmamız gerekecek. Karakterimizi yarattıktan sonra karakterin kendi evinde oyunumuza başlıyoruz. Bu oyun diğer oyunlardan farklı olarak devamlı bir görev sistemine dayalı. Yani öyle her şey serbest değil. Oyunda görevleri tamamlamalı ve kapalı olan işyerlerini, parkları, stadyumları vb. Yerleri açmalıyız.

Oyunda haftalık görevler ve sabit görevler var. Haftalık görevlerde, ödüller kazanabilirsiniz. Bu ödüllerden bazıları özel mobilyalar ve gelinlik-damatlıklar olabiliyor.

Oyunda ilk olarak tek karakter sahibiyiz. Seviye arttıkça, tek tek yeni simler oluşturmaya başlıyoruz. Bu durumda oyunun daha da zorlaştığını söylemek gerekir. Çünkü hepsinin ayrı hayatları, işleri ve görevleri mevcut ve hepsini kontrol etmemiz gerekmektedir.

Oyunda yeni seviyelere atladıkça yeni mekanları açabileceksiniz. Ve bu mekanlarda yeni görevler yaparak daha da yükseleceksiniz.

Oyunda Facebook üzerinden de erişim sağlayabilir ve arkadaşlarınızın şehirlerine gidebilirsiniz. Onların simleri ile arkadaşlık kurabilirsiniz.

Her Sims’te olduğu gibi tabi ki bu oyunda da hileler mevcut. Özellikle bu oyunda paranın çok zor kazanıldığını ve mekanları açmak için paraya ihtiyacınız olduğunu düşününce hileler çok işinize yarayacaktır.

İşte Sims FreePlay için hileler;

Oyundaki mağazaya ulaşmak için mor butona basın ve Connecting to Server ekranı belirdiğinde oyundan home tuşu ile çıkın.

10 saniye sayın ve bekleyin. Daha sonra tekrar oyuna girin ve mağazaya girin.

Artık mağazadaki her şey bedava. Yani istediğiniz kadar simeleon ve yaşam puanı alabilirsiniz.

Ayrıca oyunda bir diğer para kazanma yöntemi ise bitki ekmektir.

Oyunda bitkinizi ektikten sonra home tuşuna 2 kere basmalı ve daha sonra Sim’imizi kırmızı silme butonu çıkana kadar tutuyoruz.

Daha sonra ise ayarlar kısmından oyunun tarihini olabildiğince ileriye alın. Daha sonra oyuna tekrar döndüğünüzde bitkinizin büyümesi için gereken zamanın dolduğunu göreceksiniz. Böylece bitkinizi beklemeden hemen para kazanabilirsiniz.

Eskiden beri iyi bir Sims oyuncusu iseniz, Sims FreePlay’i mutlaka denemelisiniz.

 

Sims FreePlay İndir

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir