Total War: Warhammer

TOTAL WAR: WARHAMMER İNCELEME

The Creative Assembly şirketi tarafınden geliştirilen ve SEGA tarafından yayınlanan Total War serisinin yeni oyunu Warhammer, 24 Mayıs 2016 tarihinde Steam üzerinden satılmaya başlandı. Merakla beklenen oyunun ayrıntıları burada.Total-War-Warhammer-1

Total War serisi strateji oyunu denildiğinde herkesin aklına ilk gelen oyunlardan birisidir. Her oyunda oyunculara sunduğu farklı temalar ve farklı konular ile her oyunda yeni bir oyun deneyimi sunuyor oyunculara.

 

Yeni oyunumuzda da Warhammer fantezi evrenini konuk ediyor oyun içine. Bu evrendeki ırk çeşitliliği de oldukça geniş. Oyunda toplam 4 ana ırk bulunmaktadır. Bu ırklar;

-İnsanlar

-Cüceler

-Yeşil Derililer

-Vampir Kontları

Not: Oyunu ön siparişten aldığınız zaman ya da DLC olarak aldığınızda beşinci bir ırk olan Kaos Savaşçıları da açılıyor.

Not 2: Çoklu maçlarda ise Bretonnialı Arthur Şövalyeleri’ni açabiliyorsunuz.

Oyundaki her ırkın kendine özgü teçhizatları, özellikleri ve birimleri mevcut. Önceki oyunlarında da olduğu gibi bu oyunda da her karakterin kendine özgü kişilikleri ve stratejileri mevcut. Diğer oyunlara göre farkı ise;

Önceki Total War oyunlarında ordumuza bir general atıyor ve bu generalin özellikleri ile orduyu yönettiriyorduk. Warhammer’da ise general yerine karakter seçimi yapıyoruz ayrıca oyunda ilerledikçe farklı ve yeni kahramanları da ordumuza katma şansımız bulunuyor.

Kahramanlarımız ve lordlarımız diğer oyunlarda olduğu gibi seviye atlıyorlar. Atlanan seviyeler ve toplanan ganimetler ile hem fiziksel hem mental açıdan gelişim yapabiliyorsunuz.

Warhammer evreninin ne kadar fantastik olduğundan bahsetmiştik zaten. Artık karakterlerimiz büyü güçlerine de sahip. Yani bu oyunda büyüler önemli bir yer tutmaktadır.

Oyunun diğerlerine nazaran daha detaysız bir evren içerisinde tasarlandığını da söyleyebiliriz. Bu bazılarına göre olumlu bazıları göre de olumsuz olarak yorumlandı. Yani oyunda bir yerden sonra sadece emir ve komut veren ve detaylarla ilgilenmeyen bir şekilde buluyorsunuz kendinizi.

Çoklu oyuncu moduna gelmek gerekirse;

Çoklu oyuncu modu da her açıdan değişime uğramış gibi gözüküyor. Diğer oyunlarda olmayan çeşitlilik bu oyunda sınırları aşmış gibi gözüküyor. Bunun en büyük nedeni de fantastik öğelerin oyuna eklenmiş olmasıdır.

Görsellik açısından bakıldığında ise Warhammer’da bir önceki oyun olan Attila’ya göre çok büyük bir gelişim gösterilmemiş. Tabi bu kötü anlama gelmiyor çünkü oyunun görselliği Attila’da da zaten zirvedeydi.

Oyunun en güzel yanına geliyoruz şimdi. Oyun Türkçe ara yüz ve altyazı ile çıktı piyasaya. Yani eklenti paketi beklemeye gerek kalmıyor.

Oyunun Pozitifleri

-Yepyeni ırklar oyuna renk katmış

-Yeni stratejiler oldukça heyecan verici

-Geliştirilmiş karakter düzenleme mekanikleri

-Türkçe arayüz oluşu

Oyunun Negatifleri

-Ana hikaye modu ne yazık ki çok tek düze ilerliyor

-Diğer oyunlar kadar karmaşık yapılı değil

-Oyunun fiyatı biraz uçuk

Oyunu Steam oyun platformu üzerinden indirebilirsiniz.

İşte oyunun Steam fiyatları;

-TOTAL WAR:WARHAMMER 179.00 TL

*CHAOS WARRİORS RACE PACK 15.00 TL

TOTAL WAR: WARHAMMER İNDİR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir