Top Eleven Football Manager

kucukgorsel11402590651Bugün sizlere ilk olarak Facebook oyunu olarak 2010 yılında oyunculara sunulan yoğun ilgi görünce de 2011 yılında IOS ve Android platformları için yayınlanmaya başlanan bir RPG-Simülasyon oyunu olarak karşımıza çıkan Top Eleven oyununun ayrıntılarını göstereceğiz.

Oyun çıktığı günden bu yana o kadar sevildi ve yaygınlaştı ki dünya çapında mobil platformlarda en fazla indirilen futbol menajerliği oyunu oldu. Oyunun oynanışından bahsetmek gerekirse;

Oyunda bir teknik direktörün tüm görevlerini üstleniyoruz. Bize verilen takımın taktiklerini geliştiriyoruz ve lig maçlarına çıkıyoruz. Bu lig maçlarında takımımızın futbolcuları sakatlanabilir. Bu durumlarda yapmanız gereken şey ise kullanabileceğiniz kitlerden birini seçerek tedavi uygulamak olacak. Oyunda 3 farklı kit mevcut. Bunlar da Sakatlık, Moral ve Kondisyon olarak çıkıyor karşımıza. Yani futbolcularımız sakatlanmasalar bile moralleri bozuk olabilir ya da kondisyonları yetersiz olabilir. Bu 3 durumdan hangisi varsa doğru kiti seçerek uygulamalıyız.

Oyunda transfer yapacağınız oyuncuyu önce seçin sonra son bir kaç saniye kala transferi yap deyin. Böylece 2.tura kalırsınız veya kimse transfer yapmazsa oyuncu direk olarak size gelir.5, 6 tura kadar açık arttırmada kalabilirsiniz. İstemez ben güçlü oyuncu alacağım para ile derseniz oyunun parası Top Eleven parası ile güçlü oyuncuları açık arttırma değil de direk olarak alabilirsiniz. Misafir olarak katıldığınız oyuncuya biraz fazla olarak topla oynama olasılığı sağlarsınız.

Oyunda bilmeniz gereken bir detay var ki o da oyunu ilk başlarda normal bir şekilde oynarken zamanla oyuna para yatırmanız gerekecek. Yani oyunda takım gelişimi bir yerden sonra tıkanıyor. Siz de daha üstün bir takım gelişimi için oyuna para yüklemeniz şart oluyor.

Yine de tüm listelerin en üst sıralarında yer alan Top Eleven Football Manager’i bir kez de olsa mutlaka denemelisiniz. Özellikle de klasik futbol oyunlarından sıkılanlar için farklı ve eğlenceli bir oyun.

Play Store indirilme oranı: 50 milyon+

Play Store puan: 4.5

Top Eleven – Football Manager Apk İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir