Hayallerinizin şehri : Township

Farmville ile başlayan ve Hayday ile ateşlenen çiftlik kurma oyunları Township ile zirveye ulaşıyor. Township, IOS ve Android üzerinden mobil mağazalardan indirilerek oynanabilen bir çiftlik-şehir kurma oyunudur. Şuanda genel oyun listelerinin ilk sıralarında yer alan ve en çok ön plana çıkan oyunlardan biri haline geldi. Oyunun yapımcısı ve geliştiricisi ise Playrix Games şirketidir.

Oyuna Facebook üzerinden de bağlanarak arkadaşlarınızla da komşu olabilirsiniz.

unnamed

İşte oyunun oynanış ve özelliklerinin detayları;

Oyuna ilk girişinizde oyunun kısa yönlendirmeleri oyunu anlayabilmeniz için yardımcı olacaktır. Yardım aşamaları bittikten sonra ise iş artık tamamen size kalıyor. O andan sonra ise oyunda artık kendi zevklerinize göre şehrinizi tasarlıyorsunuz. Her levelde yeni topluluk binaları ve dekoratif ürünlerin kilidi açılıyor. Topluluk binaları oluşturdukça nüfus kapasiteniz artıyor. Ve yeni evler yaptıkça da nüfusunuz artıyor. Nüfus artışının oyun içindeki önemi ise toprak genişletme yaparken işinize yarayacak. Çünkü toprak genişletmelerinde oyun sikkesi hariç belirli bir nüfusun da olması gerekiyor.

Topraklarınızda istediğiniz gibi oynamalar yapabiliyorsunuz. Yollar, peyzaj alanları, kaldırımlar size ücretsiz olarak sunuluyor ve pek çok çeşitleri de var. Oyuna ilk girdiğinizde bütün çeşitler açık olmayacaktır. Yine level atladıkça yeni yol,peyzaj alanı ve kaldırımlara sahip olabileceksiniz. İstediğiniz şekilde düzenleyebildiğiniz alanlara dekoratif ürünler satın alarak da hoş görünmelerini sağlayabilirsiniz. Oyunda kasabanızın bazı yerlerinde sulak alanlar göreceksiniz, yine peyzaj alanından sulak alanı seçerek istediğiniz yere istediğiniz boyutta göller oluşturabilirsiniz. Bu da şehrinizin çok daha güzel gözükmesini sağlayacaktır. Hatta oyun alanında sağ tarafınızda kalan ve genişletilmesi o an mümkün olmayan deniz kenarına bir kumsal da kurabilirsiniz.

Oyunda zamanla liman, havalimanı ve hayvanat bahçesi de inşaat edebileceksiniz. Bu da limandaki geminizle farklı ülkelere yelken açabileceksiniz demek. Ayrıca hayvanat bahçesinde ise ayrı bir dünya mevcut oluyor yani orada da yolları, peyzajı tamamen kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Bu da oyundan sıkılmamanızı sağlayacaktır.

Oyunun en başlarından 1 adet helikopteriniz ve 1 adet treniniz mevcut olacak. Şehirdeki insanların sizden istedikleri siparişleri bunlar aracılığı ile yollayabileceksiniz. Yolladığınız her sipariş de size ekstra puan kazandıracaktır.

Ayrıca yolladığınız her tren siparişi sonrasında sizlere bazı inşaat malzemeleri gelecektir. Bu malzemeler bazı topluluk binalarının açılışı için gereklidir yani bunları mutlaka biriktirmeniz gerekiyor. Ayrıca deponuzun kapasitesinin artırmanız için de önemli olan bazı malzemeler yine trenler size gelecektir. Oyundaki Şans Evi’nde yardım ettiğiniz oyunculardan kazandığınız yoncalar ile ufak oyunlara katılabiliyor ve sürpriz hediyeler kazanıyorsunuz. Şehir Marketi’nde ise diğer oyuncular ile alışveriş yapabileceksiniz.

Oyun ücretsiz olarak sunulsa da oyun içerisinde oyun parası, oyun sikkesi almak için ekstra ücretlendirme periyotları uygulanmaktadır.

Hayday ve Farmville oynamaktan zevk alanlardansanız eğer Township’te her şeyin 5 tık ötede olduğunu ve çok daha fazla eğlenebileceğinizi söyleyebiliriz.

Township Android Apk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir