Clash Royale Detayları

Bu yazımızda Clash of Clans ile büyük bir oyuncu kitlesi kazanan Supercell şirketinin yine benzer ama bir o kadar da farklı bir konsept ile bizlere sunduğu strateji oyunu olan Clash Royale’den bahsedeceğiz.

og_clashroyale

Clash Royale, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Supercell şirketi tarafından 2 Mart 2016 tarihinde çıkarılan bir strateji tabanlı bir kart oyunudur. Daha önceden Clash of Clans oynamış olanlar için oyun daha başlangıçtan itibaren çok tanıdık gelecektir. Çünkü oyun içerisindeki savaşçıların çoğunu Clash of Clans’dan tanıyoruz.

Öncelikle oyunun dikey bir şekilde oynandığını belirtmemiz gerekiyor. Oynanıştan bahsetmek gerekirse, öncelikle 8 adet karttan oluşan bir deste oluşturuyorsunuz. Kartlar arasında iskeletler, goblinler, devler, toplar, roketler gibi bir çok savaşçı ve savaş aletleri seçeneği mevcut. Destenizi yarattıktan sonra da artık maceraya atılabiliyorsunuz. Yine iksir temelli bir şekilde savaşa giriyorsunuz. Savaş sırasında her kartın üzerinde hücuma geçirmeniz için kaç iksir gerektiği yazıyor, zaman içerisinde iksir çubuğunuz doldukça da istediğiniz kartları savaş alanına sürebiliyorsunuz. Tabi her karakterin savunma ve saldırı değerleri yine farklı. Kartlarınızın seviyelerini yükselttikçe de bu değerler artıyor ve kartlarınız daha yıkıcı ve daha savunucu oluyorlar.

Oyundaki temel amaç da savaş sırasında size tanınan süre içerisinde rakibinizin kulelerini yıkabilmek. Bu süre zarfında 2 yan kule ve 1 ana kuleden en fazlasını yıkabilen taraf savaşı kazanmış oluyor.

Oyunun ana menüsü üzerinden yüksek seviyeli oyuncuların karşılaşmalarını izleyebiliyorsunuz. Bu da size stratejik taktik geliştirmeniz açısından bir avantaj kazandırıyor haliyle. Oyunun en faydalı özelliklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu oyunda da takım yani klan sistemleri mevcut. Oyun içerisinde istediğiniz klana katılabilir ya da kendi klanınızı oluşturabilirsiniz.

Oyun içerisindeki kartlardan da bahsetmemiz gerekiyor. Kartların sistemi ise şu şekilde;

Deste oluşturma ekranında gördüğünüz gibi bir deste 8 karttan oluşmaktadır. Bu kartlar ise özelliklerine göre ayrılmaktadır. Ana kategorileri ;

-Yakın saldırı

-Yakın saldırı ve hava saldırısı

-Bina saldırıları

Tabi bu kartlar da 3 farklı özelliğe sahip şekilde çıkıyorlar karşımıza. Bazıları Genel bazıları Seyrek bazıları ise Nadir olan epik kartlar.

Deste oluşturma ekranında 3 farklı deste oluşturabilir ve savaşa girerken bu destelerden birini seçebilirsiniz. Tabi deste oluşturma da sağlam bir strateji kurmanız gerekmektedir. Oyunun temeli de buna dayalı zaten.

Oyun genel olarak konusu ve özellikleri ile bu şekilde çıkıyor karşımıza.

Clash of Clans oyununu oynayıp bu oyunu oynamakta tereddüt edenlere kesinlikle denemelerini öneriyoruz.

Clash Royale Apk

Clash Royale iOS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir