Bir Koşu Macerası: Subway Surfers

Subway Surfers, 23 Mayıs 2012’de IOS ve Android tabanlı olarak karşımıza çıkan ve Kiloo/ SYBO Games şirketleri tarafından yayınlanan bir kaçış macerasıdır.

Oyun, her iki platformda da oldukça yüksek bir oyuncu kitlesine sahip olmuştur. Yine her iki platformda da tüm kategoriler içinde en iyi oyunlar arasına girmiştir.subway-surfers-12-700x393

Şimdi oyunu biraz tanıtalım hiç oynamamış olanlar için tabi ki. Oyunun en başında tren istasyonunda graffiti yapan bir çocuğu görüyoruz. Daha sonra bekçi gelerek, çocuğu kovalamaya başlıyor. Bundan sonra da devreye siz giriyorsunuz. Yani çocuğu yönlendirerek tren istasyonundaki engellere takılmadan koşmaya çalışıyorsunuz.

Oyuna başlarken “1x” puan sistemi olarak başlıyoruz. Bu bize saniyede 1 puan kazandırıyor ki, bu da oldukça düşük bir rakam ne yazık ki. Oyun içerisinde bize belli görevler veriliyor, 3 görevi tamamladığımızda ise “2x”lik puan sistemine geçmiş oluyoruz ve saniyede 2 puan kazanıyoruz. Bu şekilde “30x” e kadar çıkarabiliyoruz. X sayımız arttıkça, görevler daha da zor ya da uzun hale geliyor. 4 tane “daily mission” yap gibi görevler bize 4 gün kaybettirebiliyor, eğer sabırsızsanız store’dan altınlarınız ile görevi direkt olarak geçebiliyorsunuz.

Oyuna her gün girmemizi destekleyici şekilde yapan tasarlanan bir sistem mevcut. Yani “daily mission” görevleri ile günlük görevleri tamamladığınızda ekstra puan ve altın kazanıyorsunuz.

Tren istasyonundaki altınları toplamak için ekstra skiller kullanabiliyoruz. Bunlar mıknatıs, uçuş ve turbo gibi şeyler. Bunları bazen önümüze çıktığında kazanabiliyoruz. Altın biriktirdikçe bu skilleri geliştirebiliyor ve her seviyede bunlardan daha uzun ve daha kuvvetli bir şekilde yararlanabiliyoruz.

Oyunda bunlara ek olarak birde anahtar mevcut, bu anahtar sayesinde ölseniz dahi kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Her öldüğünüzde eşit miktarda anahtar gitmiyor, ilk öldüğünüzde 1 anahtar karşılığında yolunuza devam ediyorsanız; ikincisinde 2 anahtar istiyor. Ve bu böyle 2 kat artarak devam ediyor.

Oyunda kullanabileceğiniz geliştirici skiller ve itemler ise şu şekilde;

Jetpack: Havalanıp bir süre engellerden uzak bir şekilde sadece altın topluyorsunuz.

Super Sneakers: Bot şeklinde bir görünüşe sahiptir ve aldığınız zaman yukarılara zıplayabiliyorsunuz.

Coin Magnet: Etrafınızda bulunan altınları, üstüne gitmeseniz dahi kendinize otomatik olarak çekebiliyorsunuz.

2x Multiplier: Oyunda saniye başı kazandığınız puanı 2’ye katlıyor.

Hoverboard: Oyun esnasında ekrana iki kere üst üste tıkladığınız zaman, karakterinizin altında çıkan kaykay. Eğer karakterinizin altında kaykay var ise, herhangi bir yere çarpsanız dahi ölmüyorsunuz ve koşmaya devam ediyorsunuz.

Mystery Box: İçinden çeşitli ödüller kazanabileceğiniz bir sihirli kutu.

Score Booster: Saniyede 5 puan daha fazla kazanmanızı sağlıyor.

Mega Headstart: Oyuna başladığınızda bir süre uçarak bütün engelleri pas geçiyorsunuz ve oyuna belli bir puan ile başlıyorsunuz.

Subway Surfers Apk İndir

Subway Surfers iOS İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir