Bir Dedektiflik Serüveni: Criminal Case

Criminal Case oyunu içimizdeki dedektifi açığa çıkaran gerek grafikleri gerek konusu ile bizi adeta içine alan bir Facebook oyunudur. Bugün ki yazımızda da en çok indirilen mobil oyunlar arasında bulunan Criminal Case’i detaylı şekilde inceleyeceğiz.

Oyun ilk olarak karşımıza 2012 tarihinde çıktı. Çıktığı sene yaptığı başarının ardından 2013 yılında 46 milyona ulaşan aktif oyuncu kitlesi ile dönemin başarılı oyunlarından olan Candy Crush Saga’yı geçerek 2013 Facebook Yılın Oyunu olarak seçilmiştir. Oyunun geliştiricisi olan şirket ise Pretty Simple’dır.

Oyun 2012 yılında Facebook üzerinden hayatımıza girdikten sonra 2014 yılında ios üzerinden 2015 yılında ise Android üzerinden oynanmaya başlanmıştır.

Oyunun genel konusu ve oynanışı hakkında bilgiler;

Criminal Case, oyuncunun gerekli objeleri bularak cinayetleri aydınlatmasına yönelik araştırmalar yaptığı bir dedektiflik-rol yapma oyunudur.

Oyunda harita üzerinde, şehirdeki cinayet mahallerine gidiyoruz ve bu karışık cinayet mahallerinde bizden istenen objeleri buluyoruz. Topladığımız bu objeleri incelenmesi için polise, adli tıba ve laboratuvara yolluyoruz. Buralardan gelen analizlerin ardından ise katil hakkında detaylı bilgilere ulaşıyoruz ve katili yakalıyoruz.

Oyunda cinayet mahallerinde yaptığımız araştırmalar sırasında yıldız topluyoruz. Bu yıldızlar sayesinde ise otopsi, sorgu ve tutuklama işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Yani yıldız kazanmadıkça olayda bir sonraki aşamaya geçemiyor böylece olayı da çözemiyoruz. Bu yüzden oyundaki en önemli şey olay yerlerinden oldukça fazla yıldız toplayabilmek oluyor.

Başarılarımız arttıkça da terfi edebiliyoruz.

Oyunda enerji sistemi mevcut, yani olay yeri incelemesi yapabilmek için enerjimiz olması gerekiyor. Bu aşamada da karşımıza uygulama içi ücretlendirmeler çıkmaktadır. Eğer enerjiniz biter ise enerji kazanmak için ek besinleri uygulama içi ücret ödeyerek satın alabilirsiniz.

İstatistiklere göre Facebook kullanıcılarının %40’ı aktif olarak Criminal Case oynamaktadırlar ve bu oldukça iyi bir rakamdır.

Oyunun genel konusu ve oynanışı bu şekildedir. Eğer sizde rol yapma-polisiye-dedektiflik oyunlarından hoşlanıyor iseniz Play Store’da 3 milyona yakın kişi tarafından oylanarak 4.5/5 gibi bir puan yakalayan oyunu indirerek denemenizi tavsiye ediyoruz.

Criminal Case Android Versiyonu

Criminal Case iOS Versionu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir