H1Z1:JUST SURVIVE

Ocak 2015’te piyasaya çıkan oyun, oyun piyasasını heyecanlandırdı. Macera ve RPG oyunu olarak piyasaya sürülen H1Z1’i ayrıntılarıyla inceleyeceğiz.

İlk olarak Daybreak Company tarafından yayınlanan oyunu daha sonra Sony Entertainment şirketi aldı ve geliştirdi. Oyunun amacı, zombilerle ve diğer oyuncular ile mücadele ederek hayatta kalma üzerinedir.

H1Z1

Oyunun başlangıç ekranında ilk olarak karşımıza çıkacak şey, server ekranı olacak. Oyunda PvE ve PvP olarak çeşitli serverlar üzerinden oyunu oynayabilirsiniz. Tabi önce EU ya da US arasında seçim yapmanız gerekiyor. Bizim önerimiz US serverlarını kullanmanız. Çünkü EU serverları az olduğundan giriş yapmanız zaman alabilmektedir.

Biz oyunu PvE serverından inceleyeceğiz.

Oyuna girişimizde, kendimizi bir ormanın içerisinde buluyoruz. Yanımızda ise ne yazık ki çok az malzeme yer alıyor. Öncelikle vermemiz gereken en önemli bilgi, ormanda gördüğünüz tüm yaban mersinlerini toplamanız, çünkü bunlar enerjinizi ve susuzluğunuzu dolduruyor.

Gezinirken diğer topladığımız itemlerden de ok ve yay yapabilirsiniz. Yemek ve savunmayı hallettikten sonra oyunda ki atraksiyona başlayabilirsiniz.

Oyun içerisinde loot aramanız gerekiyor. Aslına bulabileceğiniz pek çok mekan varken ne yazık ki karşınıza çok fazla çıkmıyorlar. Lootları da hallettikten sonra yapmanız gereken şey ise craftlara başlamak olacak.

Tabiki etrafta bişiler ararken zombilere , kurtlara , oyunculara ve en önemlisi ayılara dikkat etmeliyiz. Bir ayı size saldırığında kurtulma şansınız çok düşük oluyor.

H1Z1Oyunda neredeyse sıfırdan bir hayata başladığınızdan elinizde pek fazla şey bulunmuyor. İlk yapmanız gereken de etraftaki itemleri toplayarak craftlara erişmeniz olacaktır. Tehlikelerden korunmak için ok ve yay tarzı silahları yapmanız gerekiyor toplanan itemlerle.

İlk günü atlattıktan sonra craft işlerine girişmeniz gerekiyor. Bu craftları yapabilmeniz için kilit bir kaç item mevcut. Bunların en önemlisi scrap metal. Bu scrap metalleri terkedilmiş arabaların etrafında, büyük depolarda ve levye bularak terkedilmiş arabalara bu levyeyle vurarak scrap metal elde edebilirsiniz.

Oyunun en kral özelliklerinden biri ise, koş koş insanı yoran oyunları bir kenara atarak size araç kullanma imkanı da vermesidir. Tabi bu da o kadar kolay olamayacak. Arabaları çalıştırmak için öncelikle buji ve akü bulmanız gerekmektedir. Ve tabi ki benzini de ihmal etmemelisiniz.

Şunu söylemeliyiz ki yapımcılar oyun içinde, zombi görsellerine oldukça önem vermişler. Yani oyunun grafikleri genel olarak iyi tasarlanmış. Craftingler de detaylı ve oynanışı da oldukça keyifli.

Zombilerin tüm dünyamızı istila ettikleri de kesin. Nereye baksak ya zombi dizisi ya zombi filmi ya da zombi oyunları var. H1Z1 de adını bu türe altın harfler ile yazdırmış bulunuyor.

Oyunu Steam üzerinden indirebilirsiniz. İşte oyunun fiyatı;

-H1Z1:Just Survive 31.00 TL

H1Z1:JUST SURVIVE İNDİR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir