Efsane Olmuş 3 RPG Oyunu

Tüm türlerde pek çok oyun bulunduran RPG oyunları gün geçtikçe daha da artmaktadır. Ama biz bu makalemizde, RPG oyunları arasında en efsane olanları, en fazla oynanmış olan ve en büyük hayran kitlelerine sahip 3 RPG oyununu tanıtacağız. İşte son yılların efsane olmuş 3 RPG oyunu;

 

  • WORLD OF WARCRAFT

 

World-of-Warcraft-from-YouTubeİlk sırayı başka oyuna vermek olmaz diye düşündük. Tüm dünyayı kasıp kavuran MMORPG oyunu World of Warcraft serisi, ilk olarak 2004’te hayatımıza girdi. Geliştiricisi ise, pek çok ünlü oyunda da imzası bulunan Blizzard Entertainment şirketi.

Oyunu ilk sıraya taşımamızın bir başka nedeni de 12 milyonu aşkın aktif kullanıcısı ile ‘En popüler MMORPG oyunu’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş olmasıdır.

Fakat bu sayı ne yazık ki 2015 yılında yapılan araştırmalarda, 5.5 milyona gerilemiş olarak gözüktü. Bunun en büyük nedeni ise MMORPG oyunlarına olan genel ilginin azalması oluyor.

Oyun diğer rol-yapma oyunları gibi, karakterimizi oluşturarak, oyun içerisindeki görevleri tamamlamaya çalışmamız ile sürüyor.

Oyun ilk çıkışından itibaren pek çok oyun serisi, oyun paketleri ve yenilikler üreterek oyunculara sürekli yeni bir oyun deneyimi kazandırmıştır.

MMORPG oyunlarını sevenlerin, mutlaka hayatlarında bir kez bile olsa oynaması gereken bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

World Of Warcraft Oyna

 

  • FİNAL FANTASY

 

FF_1_PSPListenin en eski oyunlarından biri olan Final Fantasy serisi de dünyayı etkisi alan oyunlardan biri. Oyunun ilk çıkış tarihi 1987 yılına dayanıyor. O günden bugüne kadar oyun çok büyük bir şekilde değişimlere uğramış ve sürekli geliştirilerek yeni teknolojilere ve sistemlere uygun hale getirilmiştir.

Serinin yeni çıkacak oyunu ise hayranları tarafından merakla bekleniyor. Çıkış tarihi olarak 30 Eylül 2016’yı gösteren şirket, Final Fantasy 15’i karşımıza çıkaracak. Oyun, PS4 ve Xbox platformları için çıkarılacaktır.

İlerleyen günlerde oyunun detaylı ön incelemesini de sitemizden bulabilirsiniz.

Oyunun bu kadar uzun süredir ilgi kaybetmeden hala oynanmasının ve sevilmesinin bir nedeni olarak, klasik RPG oyunlarının ortamına ve karakterlerine benzer olmadan Japonya merkezli bir oyun olmasından kaynaklanan Anime öğeleri barındırmasını söyleyebiliriz.

Üstelik birbirinden farklı hikayeler yerine seri boyunca, tüm oyunlar bir devam niteliğinde olmaktadır.

Final Fantasy Oyna

 

  • FALLOUT

 

f4_kapak2Post-apokaliptik oyunların en ünlülerinden olan ve ilk olarak hayatımıza 1997 yılında giren oyun Fallout, 22. Yüzyılda geçen ve tür olarak da kıyamet sonrası dünyayı işleyen bir oyundur.

Oyun, 5 ana seri ve 2 yan oyun olarak oynanabilmektedir.

Fallout 1997, Güney Kaliforniya bölgesindeki yeraltı sığınaklarından biri olan Vault 13’te başlamaktadır. Vault 13’de Water Chip adı (Su Çipi) verilen ve Vault’un su ihtiyacını gidermesini sağlayan parça bozulunca, yeryüzüne yedek parça bulmak için seçilen kişi gönderilir. Oyunun devamında ise 500 gün içerisinde, Mutant liderini öldürebilmek tek amacımız oluyor.

Oyun dünya çapında çok büyük bir ilgi uyandırdı ve hayran kitlesi edindi.

Fallout Oyna

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir