Clash Of Clans Detayları

Clash-of-Clans-Hileli-Mod-Apk-indirAndroid ve Ios işletim sistemlerinin ikisinde de çok fazla oynanmakta olan ve büyük hayran kitlelerine sahip olan Clash of Clans oyununu tanıtacağız bugün de sizlere.

Clash of Clans oyunu hayatımıza ilk olarak 2012 yılında İos için 2013 yılında ise Android için girmiştir. Oyunun yapımcısı ise Supercell şirketidir. Şirket zaten strateji oyunları ile tanınmaktadır, Clash of Clans da bu kategoride ciddi başarılar elde etmiş olan bir oyunlarıdır. Oyun çok oyunculu (multiplayer) tarzında oynanan bir strateji oyunudur. Oyunda Facebook hesabınızı da kullanabilirsiniz.

 Oyuncular altın, iksir, yeşil taş, kara iksir gibi kaynaklar vasıtasıyla gelişip diğer oyuncuları yenmeye çalışır. Oyuncular, basit bir başlangıç anlatımıyla birlikte köylerini kurmaya başlarlar. Kurdukları binaların seviyesini yükselten oyuncular, bu sayede yeni öğelerin kilidini açar ve yeteneklerin gelişmesini sağlarlar. Saldırının yanı sıra akıllı bir savunma stratejisi geliştirilmesi gerektiren oyunda, diğer oyuncular köye saldırabilirler. Bu nedenle saldırı kadar savunma da oyunda önemli bir yer tutar. Saldırı için kışlada askerler yetiştirilir ve oyunun sonraki safhasında kurulabilen laboratuvar ile askerlerin seviyeleri geliştirilerek iyileştirilebilir. Ayrıca üretilen bu askerler ile Goblin olarak belirtilen cücelerin dünyalarına tekli oyuncu olarak saldırılar yapılabilir. İstenildiği takdirde, bu saldırılar oyuncuların seviyelerine göre sistemin eşleştirdiği oyunculara karşı çoklu ortamda da çevrimiçi olarak yapılabilir.

Oyunun olumsuz olan yönü ise, çevrimiçi içerikli bir oyun olduğundan dolayı, internete bağlı kalmanız gerekmektedir. Yani oyunu internet olmadan oynayamazsınız.

Sürekli güncellenmeleri ve eklenen yenilikleri ile, oyun daima canlı kalmaktadır. Ki zaten oyunda çok fazla bir oyuncu kapasitesi olmasından dolayı da hiçbir şekilde eskimemektedir.

Ayrıca oyuncular iksir veya kara iksir ile asker eğitebilirler. Oyundaki duvar ve binalar ile askerlerin yanı sıra, diğer savaş aletlerinin tamamı geliştirilebilmektedir. Çok oyunculu modda ise oyuncular kupa kazanabilirler. Kazanılan kupalar aynı zamanda oyun içindeki sıralama için kullanılmasının yanı sıra, oyuncuların seviyelerinin ayrılmasında da kullanılır. Çoklu oyunculu modda kullanılabilen tüm askerler ve iksir, tek oyunculu mod olan goblin köylerine saldırılarda da kullanılabilir. Diğer oyuncuların köye saldırılarında, elde olan tüm altın ve iksir alınamaz. Ayrıca bu savaşlarda kazanan taraf kupa sayısı kazanır, kaybedenden ise kupa sayısı uygun oranda eksiltilir. Üretilen askerler, köyün savunmasında kullanılmaz. Ancak oyunda 50’şer oyuncunun oluşturduğu gruplar bulunmaktadır ve bu gruplara klan adı verilir. Oyunda herhangi bir klana üye olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Klana üye olunmadığı takdirde, bir dilde tüm oyunu oynayalar ile çevrim içi sohbet yapılabilir. Oyundaki kale geliştirilip, bir klana üye olunduğu takdirde ise, klandaki üyeler arasında asker paylaşımı yapılabilir. 

Oyunun en büyük amacı ise kupa biriktirerek oyun sıralamasında en üst sıralara ulaşmaktır. Tabi size gelecek olan saldırıların içerisinde de kupa kaybedebileceğiniz göz önüne alındığında da ne yazık ki kupa biriktirmek çok da kolay olmamaktadır.

Oyunu oynamayanların mutlaka denemelerini tavsiye ederiz.

Ayrıca oyunda ekstra iksir,altın gibi ihtiyaçlarınızı ek ücretlere tabii olacak şekilde mağazadan karşılayabilirsiniz.

Clash Of Clans Android Versiyonu

Clash Of Clans iOS Versiyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir