ASPHALT 8:AIRBORNE

Play Store’da da App Store’da da en üst sıralarda yer alan ve uzun zamandır da yerini kimseye kaptırmayan yarış oyunu olan Asphalt’ı inceleyeceğiz.

Play Store’da 50 milyon indirmeyi aşmış olan oyun hala oldukça ilgi görmektedir. Aynı zamanda ‘Editörün Seçtikleri’ arasında da yer alan oyunlardan birisidir.

Asphalt 8: Airborne oyununda onlarca araba, onlarca pist arasında seçim yapıp yarışarak puanlarınızı kazanmalı ve oyunda seviyenizi yükseltmelisiniz. Genel çerçevede teması bu olan oyunu aşağıda detaylı biçimde de anlatacağız. Ayrıca oyununun kimliğini de açıklamak gerekirse şu şekilde belirtebiliriz;

-Oyunun yayıncısı: Gameloft

-Çıkış tarihi: 8 Ağustos 2013(Ios ve Android için)

Oyun ilk çıkışında 103 lisanslı araba modeli ile karşımıza çıkmıştır. Fakat daha sonraki güncellemeler ile oyuna devamlı yeni model arabalar eklenmiştir. Bu da oyunun devamlılığını sağlayarak, listelerde üst sırayı başka oyunlara kaptırmamasını sağlamıştır.

İlk olarak belirtmemiz gereken şey, oyunun yüksek bir veri alanı kaplaması olacak. Yani bu oyunu yükleyip oynamanız için, telefonunuzda ya da tabletinizde fazlasıyla boş alan olmasına özen göstermelisiniz. Ki oyunu mağazadan ilk indirişinizden sonra, açtığınızda yaklaşık 830 MB değerinde bir veriyi indirmeniz gerektiği ekranı gelecektir karşınıza. Akıllı cihazınızda yer var ise bu veriyi indirmeye başlayabilirsiniz.

Oyuna giriş yaptıktan sonra kimliğinizi oluşturmalısınız ve kariyerinize başlamalısınız. Öncelikle kısıtlı olarak karşınıza gelecek pistlerde ve kısıtlı arabalar ile (arabalar oyunda 5 ana sınıfa ayrılmıştır. Oyunun ilk başında D sınıfı arabalar ile yarışabiliyoruz.) yarışarak, para ve puanınızı biriktirmelisiniz. Her zaferinizden sonra ise alacağınız ödüller ile üst seviyelere geçebilirsiniz. Kazandığınız paralar ile de farklı model arabaların kilitlerini açabilirsiniz. Ayrıca seviye atladıkça yeni pistler de açılacak ve seviyeler zorlaştıkça, yarışlardan kazanılan ödüller de büyüyecekler. Yani oyun, klasik bir bilgisayar ya da konsol oyunu gibi size kariyer olanağı sunmakta, böylece hiçbir şekilde oyuncuyu sıkmamaktadır.

Oyunun grafikleri, indirilen verinin büyüklüğünden de anlaşılacağı gibi oldukça iyi durumdadır. Oyunu tabletten ya da telefondan oynamanıza rağmen, sanki bilgisayardan oynuyormuş havası veriyor. E böyle kaliteli grafikler için de tabi ki 800 küsür MB veri indirmeye değer diye düşünüyoruz.

Oyun genel olarak bu şekilde oynanmaktadır. Oyunu akıllı cihazlarınıza işletim sisteminizin sağladığı Store’lar aracılığı ile ulaşarak indirebilir ve oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bu harika yarış oyununu, bilgisayardan oynamak isteyenler için ise oyunun Windows sürümünün de olduğunu hatırlatmak isteriz. Tabi oyunun Windows sürümü, akıllı cihazlarda oldukça ilgi gördükten sonra, yayıncılar tarafından ortaya çıkarılmasına karar verilmiştir ve birkaç ay sonra da (Kasım 2013’te) oyunun bilgisayar versiyonu bizlere sunulmuştur.

Yarış oyunlarına tutkun olanları, mutlaka bu oyunu denemeye davet ediyoruz.

Google Play -> Asphalt 8 : AirBorne

App Store -> Asphalt 8 : AirBorne

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir