2016’nın En iyi PS4 Oyunları

İndiroyna ailesi olarak sadece bilgisayar oyuncularını değil Playstation platformu üzerinden de oyun oynayanları düşündük ve bu yazıyı hazırladık. İşte bu yıla damgasına vuran, PS4 kullanıcılarının en çok oynadığı efsane oyunlar;

PlayStation_4_logo_and_wordmark.svg

 

 

Bilgisayar üzerinden oynanması çok daha zorlayıcı olan bu oyunun Playstation sürümü için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Playstation 4 için olan versiyonunda oyunun atmosferi ve grafikleri büyük ilgi görmüş durumda. Bu da oyunun haliyle, bu listeye girmesine neden oluyor. Oyun içindeki Gotham atmosferi de oldukça başarılı işlenmiş.

 

 

Destiny_2013_09-30-13_001Konsollar için geliştirilen özel temaları ve ayrıca PS4 özel anlaşmasından dolayı yayınlanan değişik paketleri ile Destiny’de burada olmayı hak eden yapımlardan oluyor.

MMORPG oyun tarzını sevenler için bulunmaz bir hint kumaşı sayılabilecek olan bu yapımda, oyuncular gerek PvE gerekse PvP türlerinin ikisinde de oyuna tamamen doyum sağlayabiliyorlar.

Oyunun en dikkat çekici yanı ise, oyun sonuna ulaştığınızda bile yapacaklarınızın sınırı olmaması yani oyundan asla sıkılmayacaksınız.

 

 

 

 

 

Hayatta kalma oyunlarını benimseyenlerin kesinlikle başından kalkamayacakları bir yapım Until Dawn.

Oyunun ilgi çekici yanlarından biri ise, diğer oyunlarda pek sık rastlanmayan oyunun gidişatını, tercihlerimizle yönlendirebilme özelliğimiz oluyor. Yapım bu seçimlere ve ayrımlara çok geniş kapsamda yer vermiş üstelik. Oyunda her şey sizin elinizde, bu yüzden kendinizi kaptıracağınızı söylemeden edemeyeceğiz.

Eğer bir Playstation 4 sahibi iseniz bu oyunu mutlaka denemelisiniz.

 

 

Efsanelerden olan Mortal Combat’a bu listede yer vermemek saygısızlık olurdu tabiî ki. Bir önceki oyununda oyun ile ilgili çok şikayet alan ve oyuncuları memnun edemeyen yapım şirketi, yeni çıkan oyunda hatalarını telafi etmeye pek de çalışmamış ne yazık ki, aynı sorunlar yine karşımıza çıkıyor. Fakat şöyle de bir gerçek var ki dövüş oyunu sevenlerin vazgeçilmez klasiklerinden biri olan Mortal Combat’ı mutlaka Playstation üzerinden oynayarak deneyimlemelisiniz.

 

 

Uncharted_4_A_Thief's_End_cover_artŞu sıralar Playstation 4 için özel olarak yapılan yapımlar arasında baş tacı niteliği taşıyan bir oyun Uncharted 4.

Oyunun yaklaşık 14 saatlik bir oynanış süresi bulunuyor. Ve oyunda yine Nathan Drake’i kontrol ediyoruz. Ayrıca yapım çevrimiçi özellikleri genişleterek oyunun oynanışını daha canlı kılmış gözüküyor.

Bu yılın en bomba oyunu olduğunu söyleyebiliriz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir