Oyunların En Sert Kadın Karakterleri

Kadın karakterin başrolde olduğu oyunlar çok fazla olmamasına rağmen, bazı kadın karakterler de tüm dünyada güçleri ile efsaneleşmiş durumdalar. İşte o kendine güvenleri ile yüreklere korku salan kadın karakterlerden bazıları ve hikayeleri;

kadin-oyun-karakterleri-daha-gercekci-olculerle-nasil-gorunurlerdi-705x290

 

  • Elizabeth

 

Bioshock Infinite oyununun karakterlerinden olan ve soğukkanlılığı ile hepimizin gönlünü çelen Elizabeth aslında oyunun tam olarak baş karakteri değil. Öyle ki biz oyunda Booker karakterini kontrol ediyoruz. Elizabeth ise yıllardır gökyüzü şehrinde esir olarak yaşayan bir kız, zaten oyundaki amacımız da Elizabeth’in bize verdiği yönlendirmelere uyarak Booker’ı kontrol etmek ve Elizabeth’i esaretinden kurtarmak. Karakterimizin silah ve teçhizat takımları oldukça iyi şekilde, tabi bu zorlu mücadelede Elizabeth de özel güçleri ile savaşlarımıza yardım ediyor.

bioshock_infinie_elisabeth_look_up_by_micro5797-d606f3m

 

  • Sarah Kerrigan

 

Şimdi de karşımızda Starcraft oyunlarının sevilen karakteri Sarah var.

Oyunda diğer birkaç karakter gibi enteresan şekilde psişik güçlere sahip olan ve kızıl saçları ile dikkat çeken Sarah, psişik güçleri yüzünden zorlu bir çocuk geçirmiş.

Sarah’ın yaşadığı en büyük travmaya da bakacak olursak; küçük bir çocuğun bu psişik güçleri kavramakta zorlanması yüzünden yanlışlıkla kendi annesinin başını kopartması geliyor en başta. Bu güçlerini keşfeden Federasyon da Sarah’da ki potansiyeli görüyorlar ve onu küçük yaşta Ghost isimli programa alıyorlar. Tabii Sarah programdaki en yüksek seviyeleri yaparak kendini herkese kanıtlıyor. İşte Sarah da bu soğukkanlılığı ve yaşadığı acılara rağmen ayakta kalması ile hayatımızdaki yerini alıyor.

5.-sarah-kerrigan

 

  • Lara Croft

 

Yıllardır hayatımızda olan ve belki de bu listenin en bilinen karakteri olan Lara Croft, Tomb Raider oyun serisinin başkahramanı. Tabii filmin de de Angeline Jolie’nin oynaması ile karakter iyice ünlendi diyebiliriz. Fakat bu güçlü karakterin de altında aslında yine çok acıklı bir çocukluk geçirmiş bir kız çocuğu var. Lara, 10 yaşındayken bir kazada ailesini kaybetmiştir. Ve kendisi de mucizevi bir şekilde bu kazadan kurtulmuştur. Ve tek amacı anne ve babasının izinden gitmek aynı zaman da da onların ölümlerinin ardındaki sır perdesini aralamaktır. Tabii bu uğurda defalarca maceraya atılır. Listenin en güçlü kadın karakteri diyebiliriz Lara için. Nasıl zorlu mücadelelere atıldığını hepimiz çok yakından biliyoruz.

photos-of-lara-croft-from-tomb-raider-4

 

  • Faith Connors

 

İşte bu da listemizdeki en farklı oyun yapısına sahip Mirror’s Edge oyununun baş karakteri, pek fazla göremediğimiz Faith. Öncelikle oyunu bilmeyenler için biraz oyundan bahsetmek istiyorum. Oyun şehirde binaların çatılarından atlayarak hızlı bir şekilde koşmayı gerektiren ve karakterin kollarını, bacaklarını harekete bağlı olarak görebildiğimiz bir parkur oyunu.

Faith ise oyundaki koşuculardan biri. Totaliter rejimin hakim olduğu bir ütopik dünyada geçen oyunda, bu rejime boyun eğmek istemeyenlerin kendi aralarında oluşturdukları ‘koşucular’ kurye gibi birbirlerine olan mesajları iletmek için koşuyorlar. Tabi baş karakterimiz Faith de bu koşuculardan biri.

Cesareti ile ordan oraya atlayan Faith de, listemizdeki yerini almış bulunuyor.

faith-connors-fighting

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir