DARK SOULS 3

12 Nisan günü çıkacağı duyurulan Dark Souls 3 oyunu, dün sürpriz bir şekilde erken erişime açılarak oyun severleri mutlu etti. Uzun bir süredir heyecanla beklenen oyun hakkında, merak edilen her şeyi ele alacağız.

1454959098_dark-souls

Dark Souls serisi oyuncuları ilk andan itibaren en zorlu maceraya atan oyunlardan birisi oldu. Dark Souls’un ilk oyununun dehşet derecede sevilmesinden ve gördüğü yoğun ilgiden dolayı, yapım şirketi oyunun ikincisini çıkardı. Ve şimdi de karşımızda serinin üçüncü oyunu var. Oyunun ilk versiyonu ve ikinci versiyonu arasında oldukça fark vardı. Bakalım ikinci versiyondan sonra bu oyunda neler değişmiş, neler güzelleşmiş.

Öncelikle oyun şuanda henüz oynanmadığı için ileri derecede bir inceleme yapılamayacağı da kesin. Ama şunu söylememiz gerekiyor ki, oyunun bugüne kadar yayınlanan bütün videolarında, Dark Souls 1’deki gibi karanlık ve gotik havanın tekrar gelmiş olması, oyun severleri oldukça sevindirdi.

Oyunun atmosferine gelecek olursak;

İlk Dark Souls’da ana tema bir lanet üzerineydi. İkinci oyunda ise bu tema, yayılmakta olan bir zihinsel hastalıktı, şimdi üçüncü oyundaki temamız ise yayılmakta olan bir kül bulutu. Oyunun zaten her aşamasında her yerin küllerle kaplı olduğunu görebiliyoruz.

Genel konusunda ise;

Oyunda Dark Souls evreninde ateşin temsilcisi olan lordlar, kül bulutunun kaynağı olarak gözükecekler. Ateşin yavaş yavaş bitmesi ile lordların küle dönüşmesi ve bütün evreni giderek kaplaması oyunun asıl konusu olacak. Ama bunlar bile giderek yok oluyorsa asıl tehdidin bu olmadığını anlıyoruz. Asıl tehdit ise, karanlığın bizzat kendisi.

Oyunla ilgili önemli bir diğer bilgi ise, yapım şirketinin bu oyun için ‘Son Dark Souls’ demiş olmasıdır. Serinin son oyunu olacağı söylendiği için, oyundaki tüm hikayenin çözülmesi ve sırların aralanması oyuncular tarafından beklentiyi yükselten olaylar oldu. Ama yapım şirketinin her zaman yaptığı gibi, oyunun tüm sırlarını bir anda ortaya çıkarmayarak, oyun içerisindeki eşyalardan, yazıtlardan oyunun hikayesini anlamamızı sağlanacak.

Oyunun en ilgi çekici diğer bir yanı ise, boss savaşlarıdır. . Aslında bossların önceki oyunlarda da belli bir noktadan sonra farklı saldırılarla bizi şaşırttığına şahit olmuştuk. Dark Souls 3’te bu biraz daha kesin olacak. Yapay zeka, sizin onu ‘kolayca’ yenmeye başladığınızı anladığı an farklı bir saldırı yapıp anında size sürpriz yapabilecek. 

Grafiklerini incelediğimiz de de Bloodborne’da görülen detaylı ve iyi makyajlanmış karakterleri ve grafikleri Dark Souls 3’te de görüyoruz. Ama oyun motoru, bu oyunun aşamalarında oldukça fazla değişikliğe uğramış.

Oyunun özelliklerindeki değişiklikler ise;

Artık karakterlerimiz yavaş ve ağır taklalar atmak yerine daha hızlı hareketlerle düşmanlardan kaçabilecek. Bu elbette ki her Dark Souls oyununda olduğu gibi giydiğiniz giysilerin ve kullandığınız silahların ağırlıklarına göre değişecek. Yani ağır ve çelikten bir zırh giyip kolay taklalar atamayacağız. Fakat eskisi kadar da uyuşuk karakterlere sahip olmayacağımızın garantisini verebiliriz.

Oyun Steam üzerinden indirilebilir. Fiyatları ve Steam’deki bilgileri ise şu şekildedir;

Oyunda Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Oyunun şuanda İndirilebilir İçeriği Season Pass, ve fiyatı 39 TL.

Ön sipariş fiyatı: 179 TL

Deluxe Edition: 218 TL

Oyun Gamescom 2015 için, ‘En iyi RPG’ ödülünü almıştır ve 35’in üzerinde E3 2015 ödüllerine aday gösterilmiştir.

Sistem Gereksinimleri ise aşağıda belirtilmiştir:

    • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64bit, Windows 8.1 64bit Windows 10 64bit 
    • İşlemci: Intel Core i3-2100 / AMD® FX-6300 
    • Bellek: 4 GB RAM  
    • DirectX: Sürüm 11 
    • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan 

Dark Souls 3 İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir