American Truck Simulator

SCS Software firmasının Euro Truck Sımulator oyunlarının tutmasından sonra şirket bu sefer de Amerika odaklı bir oyuna davet ediyor bizi.

2013 yılında duyurulduktan sonra yakın zamanda, 2 Şubat 2016’da oyunculara sunulan American Truck Sımulator’de Amerika yollarını arşınlıyoruz. Bir önceki oyununda Avrupa’nın tüm yollarını gezdiğimiz tırımıza atlayarak bu sefer de Amerika’nın en güzel bölgelerinden Nevada ve Kaliforniya eyaletlerine yolculuk ediyoruz. Tabi Euro Truck Sımulator’den eksik kalan yanı gezilecek yerlerin daha kısıtlı olduğu gibi gözüküyor. Oyunun bir diğer negatif özelliği ise araç seçeneklerinin çok fazla olmaması. Uzun yolda şöyle bir rahat tırımızı seçelim diyemiyoruz yani, seçeneklerimiz çok az.

Oyunun ara yüzüne gelecek olursak;

Bu arayüz bize aslında çok tanıdık, çünkü yapımcılar sağolsunlar Euro Truck’ın arayüzünü kopyala yapıştır yapmışlar oyuna. O yüzden Avrupa’da gezenlerin, bu oyunda da zorlanacağını düşünmüyoruz.

Oyun şuanda iki eyalet ve iki farklı araç ile oynanabiliyor. Tabi bu kısıtlılık, oyuna gelecek eklentiler ve güncellemeler ile çoğalacak gibi gözüküyor. O yüzden şuanda var olanla yetinelim ve güncellemeleri bekleyelim.

Oyuna genel olarak baktığımızda Euro Truck Sımulator’den çok fazla farkı gözükmüyor ne yazık ki. Bu da oyunu bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz. En belirgin fark ise şu şekilde, Euro Truck Sımulator’de şehirler, yollar aynen kopyala yapıştır tarzıyla dizayn edilmişti. Özgünlük bulunmuyordu. Fakat bu yeni çıkan oyunda, şehirlere, sokaklara farklı bir hava katılmış ve yolların da hepsi farklı gibi gözüküyor.

Oyun hakkında anlatılacak çok fazla bir şey yok belirttiğimiz gibi çünkü Euro Truck Sımulator’ü oynayanların hiçbir şekilde zorlanmadan rahatça oynayabilecekleri bir oyun.

Oyunu oynamak isteyenler Steam üzerinden indirebilirler.

Oyunun Steam bilgileri ise şu şekilde;

  • Oyunun iyi yanı Türkçe arayüz bulunduruyor.
  • American Truck Sımulator: 59.00 TL
  • İndirilebilir İçerik: 7.00 TL

Eğer siz de Amerika sokaklarını tırınız ile arşınlamak isterseniz oyunu Steam hesabınız ile indirerek keyfini çıkarabilirsiniz.

American Truck Simulator İndir

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir