En İyi Korku Oyunları

EN İYİ KORKU OYUNLARI

Korku filmlerinin yüksek bir hayran kitlesine sahip olduğu gibi, korku oyunlarının da iyi bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Oynarken oyuncuyu içine çeken ve korkuyu iliklerine kadar işleten, şuana kadar en çok oynanan ve en sevilen korku oyunları listesini yapmaya karar verdik.

Outlast

OUTLAST:

İlk olarak en efsane oyunlardan biri ile başlayalım dedik. Red Barrels şirketi tarafından 2013 yılında Windows tabanlı işletim sistemleri için yayınlanan bu oyun, dünya çapında büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır. Oyunda bir el kamerası ile haber yapmak amacıyla tuhaf olaylar yaşandığı söylenen eski bir akıl hastanesine giren gazetecinin yaşadıkları geçmektedir. Biz ise Miles Upshur adındaki bu gazeteciyi yönlendiriyoruz.

Oyun içerisinde silahımız olmaması da bize bir dezavantaj oluyor. Tabii önümüze herhangi bir şey çıktığında sadece kaçmak zorunda kalıyoruz. Oyunun, 2014 yılında da Playstation versiyonu ve Xbox versiyonları yayınlanmıştır.

Outlast yeni çıkan bir oyun olmasına rağmen eski sistem gereksinimleri ile oynanabilmektedir. Sadece 64 bit sistemlerde çalışabilen oyun için, minimum 2 GB RAM ve Intel Core 2 Duo işletim sistemi yeterli olmaktadır.

Outlast Hemen Oyna

190243

AMNESİA DARK DESCENT:

İlk olarak 2010 yılında Steam üzerinden satışa sunulan bu oyun daha sonra 2011’de perakende satışa çıkarılmıştır. Oyun en iyi korku oyunları arasında bulunmaktadır ve oldukça fazla bir oyuncu kapasitesine sahiptir.

Oyunda yönettiğimiz karakter olan Daniel, bir kalenin içinde hafızasını kaybetmiş bir şekilde uyanır ve kalenin içinde biraz ilerledikten sonra kendine önceden yazdığı bir notu bulur bu notta bir Amnesia iksiri içtiği ve bir gölgenin onu öldürmek için aradığı yazmaktadır. Kurtulmanın tek yolu ise kaledeki Inner Sanctrum adındaki odaya girmeli ve Aleksander’ı öldürmesi gerekmektedir. Daniel kalenin içinde ilerlerken yine yazdığı günlükleri bulur ve ilerleyişini sürdürür. En son odayı bulduğundan ise oyunun sonu 3 farklı şekilde bitecek şekilde ayrılır.

Korku oyunlarının klasik özelliklerinden biri olan karakterin çaresizliği bu oyunda da mevcuttur. Karakterin savunacak bir malzemesi olmadığı için bir şey ile karşılaştığında saklanmak ya da kaçmak zorundadır. Karakterin oyunda hem canı hem de akıl sağlığı bulunmaktadır. Karanlıkta fazla kalmak ve canavarlara uzun süre bakmak akıl sağlığını azaltarak halüsinasyonlara neden olmaktadır. Akıl sağlığının tekrar yerine gelmesi için ışık gerekmektedir.

Amnesia Dark Descent İndir

 

metro-20331

METRO 2033:

Oyun aynı ismi taşıyan kitaptan uyarlanılarak, 4A yapım tarafından 2010 yılında yayına çıkarılmıştır. Oyunda Artyom adlı bir karakteri yönetmekteyiz. Oyun kıyamet sonrasında Moskova’da ki bir metro hattında geçmektedir. Görevlerin çoğunluğu bu metro altında yapılırken, bazen görevler için yer üstüne çıkmamız gerekebiliyor.

Oyundaki çatışmalarda kullanılmak üzere gerçek hayattan aktarılma ve oyun için yaratılmış pek çok silah bulunmaktadır. Oyunda yeryüzüne maskesiz çıkılmadığı gibi yer altında ve üstünde mutantlarla ve düşman olan insanlarla çatışmak zorunda kalıyorsunuz. Mutantlar sadece sürü halinde gezerek size fiziksel zarar verebildiği gibi, düşmanlar ise ateşli silahlar kullanabildikleri için çatışma ortamı oluşmaktadır. Oyunun başında Hunter isminde bir askerden metronun tehdit altında olduğuna dair ihbar alan Artyom, burayı korumak adına görevleri gerçekleştirmeye başlar.

Oyunun 2013 yılında da devamı niteliğinde olan ‘Metro: Last Night’ satışa sunulmuştur.

Sürükleyici bir hikâyesi bulunan Metro 2033 oyunu, genel olarak bakılırsa oyunculardan ve eleştirmenlerden tam not almış gibi görünüyor.

Metro 2033 Hemen Oyna

 

Amongthesleep

AMONG THE SLEEP:

2014 tarihinde çıkan bu oyunda bir bebeğin farklı bir aleme sürüklenmesi ve oradan kurtulmaya çalışılması anlatılmaktadır.

Oyun ilk olarak ikinci yaş gününü kutlayan bir bebeğin, aniden zilin çalması ile annesinin kapıya gitmesi ve bir paket ile içeri geri gelmesi ile başlar. Paketin içinden çıkan oyuncak ayının adı Teddy. O gece bir varlık bebeği dolabın içinden farklı bir dünyaya doğru çeker. Korku dolu yolculuk da işte tam böyle başlamış olur. Ona yardım edebilecek tek şey ise Teddy’dir.

Oyun genel rakamlara göre olumlu sonuçlar almıştır. Playstation ve bilgisayar platformlarından oynanabilmektedir.

Among The Sleep Hemen Oyna

 

2912148

KURSK:

Önceden yaşanmış bir olayın oyunu olarak ortaya çıkan bu yapım bir hayatta kalma-korku oyunudur. Bu tarz oyunlardan bıkanlar olsa da hala yoğun bir şekilde ilgi görmektedirler.

Kursk, Naval tatbikatı sırasında yaşanan trajik olayda patlama sonucunda sular altına gömülen denizaltının ismi. KURSK oyunu ise oyuncuları, denizaltındaki iki tayfanın yerine koyarak bir hayatta kalma sınavı verdirtiyor.

Oyun, bilgisayar, playstation gibi platformlarda oynanabilmektedir. Oyunda FPS kamera açısı kullanılacak ve kazadan sağ kurtulmaya çalışan bir denizciyi canlandıracağız. Oyun, özellikle olayın yaşandığı ülkeden tepki çekecek gibi gözüküyor. Üstelik oyunun teması yetişkinleri bile rahatsız edebilecek bir şekilde tasarlanmış.

 

 

e0bc0eb24a4de8f4ecd7a1f8fb775e82_large

DOOM 3:

Listeleri alt üst eden, en çok oynanan korku oyunlarından biri olan Doom 3, 2004 yılında satış sunulmuştur.

Oyun 2145 yılında Mars’ta geçmektedir. Doom 3 oyunu birinci şahıs gözünden oynanır. Doom 3 oyunu Microsoft Windows,LinuxMac OS XXbox platformlarında oynanmaktadır. Doom 3 oyunu tek kişilik ve çok kişilik olmak üzere iki oyun türüne sahiptir. Amerika’da bir dönem korku efektlerinden dolayı yasaklanmıştır.

Oyun çıktığı döneme göre ileri teknoloji olan bir ortamda geçmekte olduğundan kapıların şifreli açılması gibi özellikler oyuncuları çekmektedir.

Oyunda 5 karakter bulunmaktadır. Siz onbaşı rütbeli bir askeri yönetmektesiniz. Oyunda Marine olarak seslenilmektedir. Askerimizin tuhaf özelliği ise oyunda hiç konuşmamasıdır.

Doom 3 Hemen Oyna

 

Resident-Evil-Revelations

RESİDENT EVİL REVELATİONS:

2012 yılında Nintendo platformuna, 2013 yılında ise Windows platformu için çıkarılan bu oyun hayatta kalma-korku türlerinde bir oyundur.

Oyunun ilk serisi 90’lı yıllarda çıkmış ve çok büyük kitleler tarafından sevilmiştir.  Oyunun ana hikayesi Resident Evil 4 ve Resident Evil 5‘teki olayların arasında yer alır ve oyun boyunca oyuncunun, serinin ana karakterleri Jill Valentine ve Chris Redfield‘ı kontrol etmesine olanak tanır. Ayrıca oyuncuya birinci şahıs nişancı ve üçüncü şahıs nişancı bakış açıları arasında geçiş yapma olanağı sağlar. 

Sınırlı cephane ve kaynaklar ile keşif ve bulmaca temellerinin içinde barındırılmıştır.

Oyunun üstün grafikleri ve ses sistemleri, oyuncuyu içine almakta ve oyunun akışkanlığının korumasına yardımcı olmaktadır.

Resident Evil Revelations Hemen Oyna

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir