Efsane Oyun Karakterleri

Oyun oynamayı herkes sever, bazı oyunlar var ki satışlarından, grafiklerinden, kullanıcı yorumlarından kazandığı başarıları, oyundaki karakterlerinin efsane olması ile de adından bolca söz ettirmiştir. Bu yazımızda ise biraz da nostalji yaparak en çok sevilen oyun karakterleri kimlermiş bakalım.

tomb-raider-2

  • LARA CROFT (TOMB RAİDER)

Listedeki tek kadın kahraman olmasından ve kadın olmasına rağmen bütün zorlukları savaşçı gücü ile yenebilmesine karşın listemizin ilk sırasını ona verdik. Lara, 10 yaşında ailesini kaybediyor. Daha sonra anne ve babasının ölümünü araştırıyor ve bu araştırmaları sürerken, karşısına çıkan herkesi de darmaduman ediyor diyebiliriz. Filmin film versiyonun da Lara Croft’u, Angelina Jolie oynamıştır. Karakterimiz kararlılığı, gücü ve cazibesi ile adeta akılları baştan alıyor.

Tom Raider İndir

  • MAX PAYNE

2001 tarihinden günümüze kadar uzanan süreçte en çok oynanan oyunlardan biri olan Max Payne ve oyunun aynı adlı karakteri, bunca zaman içerisinde artık içimizden biri oldu diyebiliriz. Gelelim karakterimizin ortaya çıkış hikayesine; Max Payne karakteri aslında oyunun yazarı Sam Lake’den ilham alınarak yapılmıştır. Hatta öyle ki karakterimizin yarı sırıtık yüz ifadesi alay konusu dahi olmaktadır. İkinci oyunda yine Sam Lake olması önerilmiş fakat kendisi bunu reddetmiştir, yapım şirketi de oyuncu Timothy Gibbs’i oyun modeli olması için seçmiştir. Ailesinin ölümünü araştırırken önüne çıkan engelleri aşan bu vefalı adam Max Payne karakteri daha yıllarca unutulmayacak gibi gözüküyor.

83edfe88404a2faddac6ca714654e0ba

Max Payne İndir

  • GORDON FREEMAN

Yazıya direk yeni nesil bilmez diyerek başlamak istemezdim fakat ne yazık ki bilen sayısı gerçekten içler acısı azlıkta. 1998 yılından beri hayatımızın ta en içinde olan oyun Half Life’ın 1. Ve 2. Oyunlarındaki başkahramanıdır Gordon. Gözlükleri ile diğer kahramanlardan daha farklı gelmiştir herkese. Oyunumuzda bir bilim adamı olan Gordon, başka boyutlardan gelen yaratıklardan kurtulmaya çalışmaktadır. Savaşçı kişiliğinden çok zekası ile öne çıkan karakterlerimizin başında geliyor. Gordon Freeman’ı özlemle anıyoruz.

gordon_freeman__by_kresselack1313-d5egayc

Half Life İndir

  • CARL JOHNSON

Diğerleri gibi üstün silahları olmasa da o her zaman gönlümüzdeki tahtta yerini alabilmektedir. GTA serisinin San Andreas oyununda karşımıza çıkan ve bizleri kendisine müptela hale getiren Carl Johnson (nam-ı diğer CJ) intikamını almak için Liberty City’den Los Santos’a geliyor ve bu görevleri yapmasında siz ona yardım ediyorsunuz. Bazen görevlerden sıkıldığınızda ise en çok araba çalmasını sevdiniz belki de. Bir savaşçı, bir bilim adamı olmamasına karşın bu serseriyi hepimiz çok sevdik, kabul edin.

carl-johnson-grand-theft-auto-san-andreas-20834-1920x1080 (1)

Bütün GTA Serileri

  • ALTAİR IBN-AL AHAD

Yine karşımızda efsane bir oyunun efsane bir karakteri daha. Assassin’s Creed oyunundan tanıdığımız suikastçı Altair, suikastçı birliğinin içinde doğmuştur, anne ve babasının ölümlerinden sonra da gittiği bir görevde, kardeşliğin 3 yeminini bozmuştur. Maceralarımız da burada başlıyor zaten. Assassin’s Creed oyunu, mobilde bilgisayarda konsollarda oynanmaktadır ve oldukça yaygındır. Başkarakterimiz Altair ‘de çok sevilen efsanevi karakterler arasına girmeye hak kazanmıştır.

Altair-the-assassins-31916206-640-360

Assassin’s Creed® Unity

  • SÜRPRİZ 1: SONİC

1991 yılından beri kendini bize sevdiren mavi kirpimiz Sonic, bu listede tabi ki olması gereken yerinde. O dünyanın en hızlı koşan canlısı olabilir. Bugüne kadar pek çok oyunu çıktı ve hepsi inanılmaz şekilde sattı. Bunu gören şirketler de Sonic’in çizgi filmlerini, animelerini yapmaya başlamışlardır. Böylece aradan geçen 25 yıla rağmen Sonic hala çok seviliyor ve biliniyor. Tabii dönemler değiştikçe Sonic oyunlarına da yeni karakterler eklendi ve Sonic büyüdükçe de görünüşü olgunlaştı. Yine de o hep bizim kalbimizde 15 yaşındaki hızlı mavi kirpi olarak kalacak.

  • SÜRPRİZ 2: MARİO

Yılların kesinlikle eskitemediği, her yaş grubu tarafından bilinen tesisatçımız Mario, ufak boyuna rağmen kocaman gönlü ile kaçırılan prensesi kurtarma çalışmalarında her ne kadar bizleri bazı bölümlerde sinir krizlerine sokmuş olsa da hepimiz onu çok sevdik. Kardeşi Luigi ile takım halinde de çalıştığı bölümler oldu, ama Mario gibi yer edinemedi biz de Luigi. Mario, 200’den fazla oyunda yer almaktadır ve dünyanın en çok bilinen oyun karakteri olmasının yanında en çok satan video oyunudur. Mario hep kalbimizde.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir