Hayal gücünüzü geliştiren ve renklendiren oyun Minecraft

Hayal gücünüzü geliştiren ve renklendiren oyun Minecraft

Dünya’nın ve Türkiye’nin fenomeni haline gelen Minecraft; küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan, hayal gücünüzü geliştiren, 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Oldukça tutulan ve favori haline gelen minecraft keyifli ve renkli bir gelişim sunmaktadır. Şimdi kısaca minecraftı genel anlamda tanıyalım:

1- Minecraft’ın kullanımı

Fenomen oyun Minecraftın kullanımı oldukça kolay ve basittir. Kendi hayal dünyanıza özgü yaratıcılıklarınızı geliştirebilirsiniz. Klasik ve tam sürüm seçme şansı olan Minecraft; tekli ve çoklu oyunculu oynama imkanı sunmaktadır. Minecraft’ın 73 dil desteği vardır.

Minecraft-oyun

2-Minecraft’ın çocuklar üzerindeki faydaları

Kullanımı ve erişimi kolay olan Minecraft, oyuncuyu kurallarıyla meşgul etmek yerine kendi hayal dünyasına özgü bir biçimde kullanım ve yönetim sunmaktadır. Bu yüzden çocukların yaratıcılıklarını geliştirmede önemli bir katkı sağlamaktadır. Ayrıca oyunda yer alan problemleri hızlı biçimde çözmeye, ekip çalışmasını teşvik etmeye yönelik bir oyundur.  Çocuklarınızın geometri becerisine de katkı sunmaktadır. Siz de dilerseniz bu oyuna dahil olabilirsiniz. Onların hayal dünyasını yakından inceleyebilirsiniz.

Minecraft

3- Minecraft’ın kullanıcı tepkileri

Dünyaca ünlü ve fenomen hale gelen Minecraft; gerekli eleştiri platformlarında oldukça başarılı yorumlar almıştır. Ve birçok kez kullanım rekoru kırmıştır. Gelişim ve yaratıcılık konusunda oldukça başarılı bir yol çizmiştir. Hayal gücünü geliştirmeye ve çabalamaya yönelik davranışların artmasını sağlamıştır. Böylece internetin en çok kullanılan oyunların arasına girmeyi başaran Minecraft; kullanıcılarının renk dünyasını da geliştirmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir