Battlefield 4

original

Uzun zamandır beklemediğimiz Battlefield 4’ün ön incelemesi ile karşınızdayız. Battlefield’ın geçmişine baktığımızda online FPS ağırlıklı bir oyun olduğunu biliyorsunuz. Battlefield bu serinin ilk temsilcilerinden olduğu için ve teknik özellikleriyle bu türdeki diğer oyunlardan daha başarılı ve muhteşem olduğu için kendisinin bizim için çok ayrı bir yeri vardır.
Battlefield 1942 oyunuyla beraber başlayan bu seri günümüze muhteşem grafik, oynayış ve multiplayer deneyimi getirdi.
Bu deneyim 2002’de de bizi heycanlandırıyordu. Battlefield 4’ün 17 dakikalık oynayış videosundan sonra oyunun grafiklerinde çok abartılı gelişmeler yoktu aslında.
Patlamalar, silahlar, oyun Battlefield 3 gibi harika ve muhteşemdi. Ama Battlefield 4’ün grafik motoru daha açıklanmamış olsa da tahminen Frostbite 3 kullanacak. Yayınlanan video da kaplamaların gelişimi hemen anlaşıldı.
Yeni motorun bir diğer süper özelliği ise yıkım. Bu oyunda tüm gökdelen’ler yıkılabilecek. Multiplayer oynarken binalara saklanamayacaksınız. Bu binalar yıkılırken de kaplamalarda göze çarpan bir değişiklik olmayacak.
Hava durumları daha gerçekçi ve tamamıyle harika bir şekilde yansıtılacak.
Battlefield’la ilgili diğer çok konuşulan şey ise oyunun SinglePlayer modu. Bu modun gerçektende insanı etkileyen ve hayran kalan bir SinglePlayer olması bekleniyor. Yayınlanan traliler’daki görüntüler, oynayış ve hikayenin küçük bir kısmı gerçekten de güzel’e benziyordu.Karakterlerin konuşmaları ve bizi dahil eden alan hikaye gerçekten de hoş ve güzel gözüküyordu.

Oyuncuların bu seriden bekledikleri şey Multiplayer, ama Call of Duty gibi insanları etkileyen bir hikaye modu olsa hiç fena olmaz. Oyunun asıl kan donduran noktası olan Multiplayer’a geldik. Bu oyunu satın alan çoğu kişi (ben de dahil) multiplayer için alıyoruz. Açıkçası oyunun multiplayer kısmıyla ilgili çok bilgi verilmediği için multiplayer ile ilgili çok yorum yapamayız.İlk Battlefield’dan beri multiplayer ağırlıklı olan oyun, kendini çok çok geliştirdi. En son Battlefield 3’te oynadığımız multiplayer’la Battlefield 2 arasındaki fark hızlı bir şekilde anlaşılıyordu. Bu fark silahlara ek parçalar eklemek(lazer, dürbün gibi), araçların daha iyi olması gibi şeyler vardı, bunlarda oyuncuların ilgisini oldukça çekti ve Battlefield 3’e ödüller yağmur gibi yağdı.

Aynı farkı gerek çıkış süresinin kısalığından, gerek şuan ki teknoloji yüzünden beklemiyoruz. Ancak Battlefield 4’ün kendi kendi büyük ve muhteşem yenilikler yapacağına inanıyoruz ve güveniyoruz.Sonuç kısmına gelecek olursak Battlefield 4’ün ne zaman çıkacağı henüz belli deildir ama çıkış süresinin bu kadar kısa olması ve yeni taze haberleri verildikten sonra tanıtılmasından sonra Battlefield 4’ün yeni neslin çıkış oyunlarından olacağını tahmin edebiliyoruz.Aksiyon,mecera,gerilim ve dahada önemlisi muhteşem bir oyunu oynamaya hazır mısınız o hallde indirin ve keyifli dakikalar geçirin.İyi Eğlenceler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir