Star Trek Oyun İncelemesi

Star Trek filmi türkçe adıyla Uzay Yolu en iyi bilimkurgu filmleri sırasında yerini alan ve pek çok kişinin vazgeçilmez filmi olan güzel bir yapımdır.
Film içerisinde insanoğlu için gelinebilecek en üst düzey bir geleceğin konusu işlenmektedir. İlk başlarda dizi olan Star Trek için 1996 yılına doğru inecek olursak böyle hızla büyüyeceği ve harika bir yapım olacağı çoğu kişi için tahmin edilemez bir durumdur. Dizinin ilk başlarda tutulmamasıda ayrı bir noktasıdır.

Star Trek Oyunu Görseli
Star Trek oyununda görseller oldukça dikkat çekiyor.
2
Oyunda James T. Kirk ve Bay Spock olmak üzere 2 ana karakter bulunmaktadır.
3
Dikkat çekici bir oyun Star Trek severlerin karşısında.

Serideki ana karakterler olan James T. Kirk ve Bay Spock’un bir çok maceraya beraber atılmakta ve başları derde girmekteydi. Dizinin devamında romanlarda satışa sunulmuştu. Daha önce ekranlara veda etme tehlikesi yaşayan yapım ne yazık ki bu durumun önüne geçemedi. Tekrar 1979 yılında beyaz perdeye akan film başarı gösterdi. Bu başarının tekrar ayağa kalkışı ise Wrath of Khan serisi gerçekleştirecekti.
Geçen süre içerisinde ilk başlarda başarısız olan yapım artık her yerde boy gösteriyordu. Bu yapım oyuncaklara, kıyafetlere ve pek çok üründe kendini yansıtıyordu. Yapımdaki T. Kirk için hayranlar gelecekteki doğum yeri olan yere kendisinin heykelini bilene yerleştirdiler. Bu film bir çok genç kişi için gelecekte mesleklerine yön vermelerine sebep olmuştur.
Uzun bir sürenin ardından 2009 yılında Star Trek filmi tekrar boy göstermeye başladı ve kısa bir sürenin ardından 2011 yılında bir video ile Star Trek oyunu parıldadı.
Oyundan biraz bahsedecek olursak şu tanımları kullanabiliriz. Filmdeki karakterler oyun içerisindeki oyunculara grafik yönünden çok benzerken oyuncuları seslendirenler ile fimdeki karakterler aynı. Bazı grafik ve ses yönlerinden sizi harika bir oyunda hissettirecek olsada bazende hatalarla karşılaşabilirsiniz. Oyunun girişinde online co-op, offline co-op ve tek başınıza oynama özelliği bulunuyor. Oyun içerisinde 2 karakter seçme hakkınız varken bunlar Kirk ve Spock oluyor. Amaç ise yeni yaşam formları bulmaktadır. 

4
İlginç sahneler ve grafikler oyun içerisinden eksik olmuyor.

Oyundaki karakterinizi zamanla geliştirebilirsiniz. Bir çok oyuncunun yorumlarına göre oyundaki işleyiş yavaş olduğu için canınız sıkılabilir.

Konami’nin dağtımını yaptığı oyunu genel açıdan tanımlayacak olursak iyi yönünden çok eksikleri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak aksiyon severler için yapılmış bir oyun. Yavaş işleyiş, oyun içerisindeki hatalar, yapay zeka v.s. bir çok şey hatalı olduğu söyleniyor. Özensiz yapıldığınıda söylene kişi sayısı az değil. Yinede oyunun pekte kötü olduğu söylenmesi zor bir durum olabilir.

7
Oyun içerisindeki oyuncuları seslendirenler filmin karakterleri.
5
Star Trek oyunu aksiyon severlerin dikkatinden kaçmayacak.
6
Oyun içerisindeki ilginç yerler ile oyunun detay noktalarına varacaksınız.
8
Oyunun grafik yapısı gereği büyülenebilirsiniz.

 

Tanıtım Videosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir