Metro: Last Light Oyun İncelemesi

Herşey gerçekçi tasarlanmış
Herşey gerçekçi tasarlanmış

İndirveoyna.com severleri için incelenen Metro:Last Light incelemesi ile oyuna dair bir çok şey öğrenebilirisiniz. 2010’da yayınlanan Metro çıktığı zamanlar optimizasyon sorunları ile oyuncuları rahatsız etmişti. Biraz zamanın geçmesinin üzerine Metro 2033 ile herkesin dikkatini çekmeyi başardı. 4A Games, Dmitry Glukhovsky’nin romanlarını konu edinerek aksiyon dolu FPS yayınlamıştı. Şimdi ise Metro: Last Light’da gelişmişlik oyun severleri bekliyor.
Oyunda şehirliler yeryüzünde fazla radyasyon olması sebebiyle yeraltında yaşamalıdırlar. Hayatta olanlar kendi aralarında sivil savaş yaşanmak üzeredir. Birlikte olmak yerine herkes kendi içinde gruplanmış ve silah savaşları yaşanmaktadır. Oyunda tam bir karmaşa ortamı sizi bekliyor.

Metro: Last Light
Metro: Last Light

Oyunun oynayan ve inceleyenlerin yorumuna göre oyun oldukça hızlı ilerliyor ve oyunu bitirmek tam olarak 12 saat sürüyor. Yalnız bu saatin her dakikası oynadığınıza değiyor.

Yeryüzünde mutasyona uğramış varlıklarla karşı karşıya gelebilirsiniz ve yeryüzünde maske ile dolaşılmaktadır. Oyunda herşeyin gerçekçi düşünüldüğünü ve yaratıldığını söylebiliriz. Oyun gerçekçilik açısında tam puan almayı hak ediyor.
Co-up modu bulunmayan bu oyunda yeraltında mutantlarla ve gruplarla savaşı kesmeyecek ve kıyasıya savaşacaksınız. Savaştan bahsetmişken silahlarıda anlatmak olmazdı. Silahlar oldukça gerçekçilik hissi yaratıyor ve silahlar üzerinde eklemeler yapabilmeniz mümkün.

Efektler çok gerçekçi tasarlanmış ki kendinizi oyunda hissedebilirsiniz
Efektler çok gerçekçi tasarlanmış ki kendinizi oyunda hissedebilirsiniz

Mermilerinizi ve mühimmatlarınızı para ile alabilirisin. Silah gibi bir çok şeyleri kasabalarda bunları satan yerlerden temin edebilirsiniz. Oyunda attığınız mermilere çok dikkat etmelisiniz çünkü bulunması zor bir şey. Ranger modu ile oyun zorlaşıyor ve gerçekçilik katıyor.
4A Games’in kendi grafik motoru ile herşey yaratıcı dizayn edilmiş ve harika bir tasarım ile oyunu sunmuşlar. Efektler çok inandırıcı ve gerçekçi tasarlanmış. Seslerde bir o kadar harika kombine edilmiş. Sesler ile kendinizi oyunun içinde sanabilirsiniz.

Muhteşem oyun kurgusu
Muhteşem oyun kurgusu

Özetlemek gerekirse Metro: Last Light aksiyon, gerilim ve korku sevenler için harika dizayn edilmiş FPS oyun. Oyunda yok yok. Hata aramak için çok uğraşmalısınız. 4A Games’in üstün başarısı olan Metro: Last Light oyununda herkese iyi maceralar dileriz.

 

 

Metro: Last Light Oyun Videoları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir